Robot İnsana Karşı

KUKA

Robotlarla insanların karşılaştığı ilginç etkinliklerden biri de önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek. Almanya masa tenisi şampiyonu, bir robotla maç yapacak.

Gelişen teknoloji ve yapay zekanın birleşmesinin sonuçları ilgiyle takip ediliyor. Bunlardan biri de Mart ayının 11′inde yapılacak olan insan-robot masa tenisi karşılaşması olacak. Endüstriyel bir robot olan  KUKA ile Almanya masa tenisi şampiyonu Timo Boll bir gösteri maçında karşı karşıya gelecek.

Ürünlerin parçalarının birleştirilmesinde, malzeme indirme ve yüklemede ve boyama gibi işlerde kullanılan KUKA, maharetlerini Çin’in Şangay şehrinin yakınlarındaki fabrikada masa tenisinde gösterecek.

Dünyanın en hızlı robotu olarak tanımlanan KUKA, Almanya merkezli aynı isimli şirket tarafından üretiliyor. Keller und Knappich Augsburg kelimelerinin baş harflerinden oluşan KUKA, 1898 yılında kuruldu. Dünya çapında birçok robot üreten firma, bu alandaki en büyük şirketlerden biri.

11 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan karşılaşma ile ilgili olarak özel bir video da hazırlandı.Videoyu http://www.youtube.com/watch?v=_mbdtupCbc4 izleyebilirsiniz.

Mynet

facebooktwittergoogle_pluslinkedinby feather

Switch to our mobile site